Příběh jednoho výpisu z účtu

Občas se ve své praxi setkám se zajímavými situacemi, o kterých bych si nemyslel, že mohou vůbec někdy nastat. Tomu tak bylo i v případě doložení jednoho výpisu z účtu, který klientka nedokázala za žádnou cenu dodat.

Ke každé žádosti o hypotéku klient dokládá potvrzení o příjmu od zaměstnavatele a výpis z účtu, kterým tento příjem ještě potvrzuje. Drtivá většina lidí si výpisy z účtů nechává pravidelně zasílat, zpravidla elektronicky.

Ne tak u jedné z klientek, kde jsme řešili hypotéku na koupi pozemku. Výpisy neměla v elektronické ani listinné podobě. Což je z podivem, ale není to až tak výjimečné, sám u jednoho z mých účtů to mám také tak :-).

Získat výpis však standardně není žádný problém, přihlásím se do internetového bankovnictví a daný výpis si vygeneruji. Nebo požádám na pobočce své banky, aby mi výpisy zaslali. V tomto případě nešlo ani jedno. Ano stalo se, že jsem měl klienta, který stále dokladoval jen historii transkakcí a trvalo chvíli než skutečný výpis dodal, ale zde klientka trvala, že to v bankovnictví nemá a na pobočce ji to nedají.

Po několika telefonátech se mi podařilo domluvit, že nám nakonec postačí vytisknutá historie transakcí potvrzená bankou klientky. Ani s tím klientka však na své pobočce nepochodila, žádné razítko nedostane, a to ani přes apel u ředitele pobočky. Upřímně, to jsem ještě nezažil. Aby mi klient nebyl schopen dodat tak triviální dokument jako je výpis z účtu, to je fakt unikátní.

Dobře, nezbývá než využít kontaktů v bance klientky a zajistit si ty výpisy svými silami. No i takovými prkotinami se musím občas zabývat 🙂

Související příspěvky...

2 komentáře

 1. Dobrý den,
  je mi 41 let, mám jedno dítě do šesti let, stavební pozemek, byt s družstevním podílem(který není problém pronajmout) a byt 2+1v osobním vlastnictví (po dožití rodičů plánuji taktéž pronajmout). Partner je OSVČ a nebude v žádosti o hypotéku figurovat. Vlastní úspory volné i vázané cca 150tis. Nic nesplácím, platební morálku jsem měla vždy dobrou. Plánovaná hodnota nemovitosti je cca 2600000Kč, hypotéku bych chtěla čerpat v hodnotě 2350000Kč. Měsíční výdaje cca 12500Kč, výše čistého příjmu 27000Kč. Jakou šanci mám dosáhnout na hypotéku i plánovanými změnami od října?

  1. Dobrý den,
   rozhodující bude co přesně máte za výdaje. Píšete, že nic nesplácíte, přesto máte poměrně vysoké výdaje :-). Takže pokud jsou to výdaje na domácnost – jídlo, ošacení apod., pak na řešení hypotéky šance jistě bude.
   Mějte hezký den Miroslav Lebl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *