Hypotéka po insolvenci?

Insolvence je ten nejhorší záznam, s kterým můžete do banky přicházet. Platí to i o insolvencích skončených. Mnozí se domnívají, že po tom, co pět let spláceli insolvenci začnou znovu s čistým štítem. Mnozí, kteří za úplatu insolvence doporučují a připravují, nový život s čistým štítem slibují. Bohužel tomu tak není. 
I po skončení insolvence je dotyčný dalších pět let v rejstříku insolvencí. Aby byla hypotéka na bydlení dobrá, potřebujete čas. Jenže insolvence čas ukrajuje naprosto zásadně. Pět let splácíte, pět let jste v registru a najednou zjistíte, že těchto deset let pro dobrou hypotéku a rozumnou splátku schází. Co s tím?

Vyjednával jsem v bankách mimořádné podmínky. Z těchto jednání lze banky rozdělit do tří skupin. 

A) Banky, které jsou ochotné za určitých podmínek a s naším zaručením poskytnout hypotéku i klientům, kteří mají splacenou insolvenci, ale záznam v rejstříku stále mají (i třeba ještě dalších 5 let).

B) Banky, kterou jsou ochotné poskytnout hypotéku po tom, co již po pěti letech nebude žádný záznam v registru.

C) Banky, které již neposkytnou hypotéku nikomu, kdo jednou prošel insolvencí. Většina bank má svoje vlastní databáze, kam zaznamenávají všechny údaje o svých současných i minulých klientech. Tedy i u těch, kteří v insolvenci skončili a kam banka přihlašovala svoji pohledávku.

Příklad: 
Řešil jsem aktuálně financování pro klienty Veroniku a Michala. Michal byl po čerstvě skončené insolvenci a čeká ho ještě pět let záznamu. Ve spřátelené bance jsem dohodl, že dostanou hypotéku na schválenou výjimku. Mám s tímto celkem dobrou úspěšnost.

Bohužel u těchto klientů se k insolvenci přidalo ještě několik dalších negativních drobností. Několik opožděných splátek na kreditkách u Veroniky. To byl důvod, proč banka teď úvěr odmítla. 

A tak máme dvě možnosti řešení. 

A) Pokud klienti nespěchají, dají své finance do ideálního stavu a zhruba za 1-1,5 roku žádost o hypotéku zopakujeme. Pokud zmizí drobná negativa, je pravděpodobnost schválení vysoká. 

B) Pokud klienti na bydlení naopak spěchat budou, pak použiji program Pomocná ruka. Připravím úvěr na rodiče na 15% zálohy v tomto programu. ES klientům koupí pozemek, postaví dům. V domě klienti bydlí, splácejí nájem a hlavně udržují obraz svých financí v perfektním stavu. Tak, abychom v budoucnu mohli znovu do banky žádat o hypotéku.

Související příspěvky...

66 komentářů

 1. Dobrý den, pane Léble, jsem v situaci, kdy si chci koupit malý byt za cca 1.000.000,- Kč s tím, že mám 200.000,- Kč na akontaci. V lednu letošního roku jsem po necelých třech letech splatil 100% dluhů v rámci insolvence. Jsem zaměstnanec s příjmem 30.000,- Kč hrubého, myslíte, že byste mi mohl pomoci hypotéku zprostředkovat ? Děkuji Vám za odpověď. Josef Nováček

  1. Dobrý den pane Nováčku,
   záleží jak oddlužení probíhalo, z jakých závazků atd. Pošlete mi prosím emailem detaily, uvidíme co podaří zkusit v bance vyjednat.
   Mějte hezký den Miroslav Lebl

 2. Dobrý den,pane Lébl jsem po insolvenci skoro rok,nedluzula jsem nikdy zadne bance ani zadne půjčky,zaplatila jsem 100 procent celkove částky….chci se zeptat chtěla bych domeček klidne starsi,ale nevim zda dostanu hypotéku,muj mesicni prijem je cca 23000kc cisteho…myslite ze by s tim slo něco udelat???dekuji Exnerova

  1. Dobrý den paní Exnerová,
   otázkou tedy je proč jste skončila v insolvenci. Stejně jako u předchozí odpovědi, záleží na tom proč insolvence vzbikla, jak probíhala atd. Posouzení je doopravdy velmi individuální. Chcete-li pošlete mi na sebe kontakt, zkusíme něco vymyslet. Mějte hezký den Miroslav Lebl

   1. Dobrý den,
    ano je možné získat více info, ptejte se co Vás přesně zajímá :-).
    Mějte hezký den Miroslav Lebl

 3. Dobrý den
  Jednou jsme s manželkou naletěli podvodníkům a stálo nás to hodně spadli jsme do insolvence kterou jsme ukončili minulý rok 2017 oba 2.
  Nikde už nic nedluzime a hledáme hypotéku abychom si mohli vykoupit nás starý dům.
  Myslíte že by se našla nějaká banka nechceme moc jít do nebankovní tam jsme se už jednou spálili.
  Děkuji za odpoved

  1. Dobrý den Martine,
   na to přirozeně není jednoduchá odpověď. Posuzování v takových případech je zvlášť individuální. Záleží jak jste se do insolvence dostali, jak probíhala atd. U nebankovních společností je samozřejmě problém odlišit tu slušnou od nepoctivé, to vy jako běžní klienti uděláte těžko. Nicméně výjimečně využívám i nebankovních subjektů, v případech kde to má smysl. Následně pak s klienty plán ujeme budoucí refinancování do klasického bankovního úvěru, v době kdy to možné bude. Pokud chcete, pošlete mi na Vás kontakty, zkusíme něco vymyslet. Mějte hezký den Miroslav Lebl

 4. Dobrý den,
  s manželem jsme prošly insolvenci..Manžel má 4 roky po ukončení a já zhruba 6 měsíců.Vše je 100% zaplaceno v kratší době než 5 let.
  Potřebovaly by jsme úvěr na rekonstrukci bytu,ale nevíme zda máme šanci u nějáké banky.
  Předem děkuji za odpověď

  1. Dobrý den Vendy,
   je to jak píši ve článku. Není to tak jednoduché, nelze tedy ani na Vaši otázku jednuduše a jednoznačně odpovědět. Pro začátek Vás požádám o zaslání podrobnějších informací o vašich insolvencí, tedy především kolik a kde jste dlužili, jak jste oddlužení spláceli atd. pošlete mi na Vás i kontakty, zkusíme pak něco vymyslet. Mějte hezký den Miroslav Lebl

 5. Dobrý den mám zájem v okolí Rychnova nad kněžnou o baracek Katka 12B mám po insolvenci 17 mesicu bez dluhů ,mam 44 Let a jsem zamnestnan na dobu neurčito plat cca 30000kc nájem platím 10000kc jsem sám s dvouma klukama 14,17let ale stále jsem veden v solusu požádal jsem o výmaz povedlo se pouze pozitivní regystr vymazat ten negativní as po třech letech nevím jestli bych dosahl na úvěr s nulovou akontaci děkuju za odpověď. Pavel Šubert

  1. Dobrý den Pavle,
   jak píši výše, je to vždy velmi individuální. Postup v takových případech je, že zkusíme připravit žádost do banky, požádáme o výjimku a projednáme. Z projednání pak vyplyne zda a za jakých podmínek hypotéku banka poskytne.
   Předtím je samozřejmě nutné abych znal více o Vašem oddlužení, jak probíhalo, proč k němu došlo atd.
   Mějte hezký den Miroslav Lebl

 6. Dobry den,chtela bych se zeptat. Koupila jsem si byt v hodnote 650 000 pred 3 mi lety ale ve smlouve splatek je vedeny i muj byvaly pritel jako spoludluznik,ktery se po roce me koupe dostal do insolvence a i kdyz jsem ja ten hlavni platce se jemu banka prihlasila do rizeni.Tim tedy oba splacime a mou otazkou tedy je: jsem vedena zaroven i ja jako dluznik a budu mit problem vzit si dalsi hypoteku? Dekuji za odpoved s pozdravem Libuse

  1. Dobrý den Libuše,
   jako dlužník jste samozřejmě vedena již od poskytnutí hypotéky. Vy se ptáte zda jste však vedena jako problémový dlužník. To teoreticky ne, pokud byla hypotéka vždy řádně placena, tak nemáte negativní záznam. Tím, že se expřítel dostal do insolvence je jeho záležitost, vy v insolvenci nejste, takže Vás toto neovlivňuje. Podstatné tedy doopravdy je pouze jak byla hypotéka splácená, pokud bez zpoždění, nebudete mít z tohoto pohledu žádnou komplikaci.
   Mějte hezký Miroslav Lebl

 7. Dobrý den.
  Chěla bych se zeptat, zda mám šanci získat hypotéku, když jsem v srpnu minulého roku doplatila 100% insolvenci. Bohužel jsem byla v české spořitelně odmítnuta, protože mám ještě záznam v registru dlužníků. Mám to prý zkusit za rok, nebo dva. Bydlím s dětmi v nájmu, kde platím 12000 Kč, tak bych raději platila hypotéku.
  Děkuji Veronika

  1. Dobrý den Veroniko,
   pokud Vám v registrech visí negativní záznamy zásadního charakteru, je doopravdy nepravděpodobné, že hypotéku dostanete. Pokud záznamy budou vymazány, či jsou nepodstatného charakteru, lze žádost o hypotéku zkusit, nicméně s ohledem na insolvenci počítejte, že nemusí žádost proběhnout s kladným výsledkem a budete muset vyčkat do výmazu záznamů i insolvence.
   Jak popisuji v článku, každá žádost je velmi, velmi individuálně posuzována.
   Mějte hezký den Miroslav Lebl

 8. Dobrý den,
  Měl bych také dotaz, jsem momentálně v insolvenci, která mi končí v průběhu příštích dvou let, s tím, že zaplatím 100% pohledávek a u insolvenčního soudu mi bylo řečeno, že dnem splacení oddlužení si mohu zažádat o výmaz ze všech rejstříků dlužníků. Jsme rodina se dvěma dětmi, přičemž svatbu budeme mít až letos v létě, příjem mám přes 40.000Kč. Chtěli bychom si po insolvenci pořídit rodinný domek, respektive už jsme u jedné z takovýchto nemovitostí uzavřeli smlouvu o smlouvě budoucí s předkupnim právem. Kdy nejpozdější datum splatnosti je cca 1rok po ukončení insolvence, s tím že si mohu začít nemovitost rekonstruovat. Navíc po zaplacení insolvencu budu disponovat bytem 3+kk, kzerý bude napsaný na mě. Je vůbec reálné v mé situaci hypotéku ve výši necelých 4.000000 Kč. Získat?
  Děkuji za odpověď Jan

  1. Dobrý den Jane,
   čisté registry Vám samozřejmě pomohou, nicméně v insolvelnčním rejstříku budete ještě stále veden. A to bude jistě největší překážkou pro získání hypotéky. Nikde není předem dáno, že Vám některá z bank hypotéku poskytne. Jedná se velmi individuální vyhodnocení, které tedy nelze predikovat. Takže šance jistě existuje, mám několik klientů, kde jsme krátce po ukončení insolvence hypotéku získali, ale i řadu těch, kde jsme úspěšní nebyli.
   Mějte hezký den Miroslav Lebl

 9. Dobrý den
  Nikde se mi nedaří najít na vas kontakt. Rád bych vám napsal že mail a požádal o radu.

 10. Dobrý den pane Lébl,
  7.5.jsem Vám psala email s žádostí o radu ohledně hypotéky. Zatím nepřišla žádná odpověď, tak nevím zda Vám došel.
  Za Vaši odpověď předem děkuji.

  S pozdravem Šafářová

  1. Dobrý den,
   Váš email jsem již našel a odpověď máte ve schránce.
   Mějte hezký den Miroslav Lebl

 11. Dobrý den,
  chtěla bych Vás požádat o odpověď, psala jsem Vám na výše uvedené maily. Nebo pokud mi sdělíte mailem telefon, tak Vám ráda zavolám. Děkuji

 12. Dobrý den.Splatili jsme insolvenci a pokoušime se zařídit si vlastní bydlení.Příjem máme 35000 čistého a manželka 17000 čistého.Žádne dalši pohledávky nemáme.Dokázal by jste nám pomoci?

  1. Dobrý den pane Košku,

   pošlete mi detaily jakou máte představbu o novém bydlení. Připojte mi k tomu prosím více info o insolvenci, podívám se, zda by mělo smysl v řešení podnikat nějaké kroky. Pošlete mi to prosím na email miroslav.lebl@gpf.cz

   Mějte hezký den Miroslav Lebl

 13. Dobrý den pane Lébl, chtěl.bych se vás zeptat zda by bylo reálné sehnat pro.me hypotéku, jsem dva roky po už po zákonném skončení insolvence tudíž 7 let od začátku splácení, můj Fin. poradce se mi pokoušel zajistit hypotéku u ČS ale jsem nedůvěryhodný pro ně, sehanli jsme si baráček za 3 mil. protože nechceme bydlet v nájmu. Potřebovali bychom financovat 100 %. Jak byste viděl můj případ? PS:plat v domácnosti máme nad 30 tis. Děkuji Křížek.

  1. Dobrý den pane Křížku,
   není dobré přijít do banky a chtít zafinancovat zcela vše, to neslyší rádi. Navíc jak zmiňuji v předchozí odpovědi každé jednání v bance je v těchto případech individuální a je podstatné, že takového klienta do banky přivedu já a bude spadat do mého portfolia. Pošlete mi podrobnosti, zkusíme něco vymyslet.

   Mějte hezký den Miroslav Lebl

 14. Dobrý den.
  Známý je rok a půl po insolvenci a odmítli mu hypotéku. Která z bank spadá do skupiny A, aby to tam zkusil. Královéhradecký kraj. Děkuji a krásný den.

  1. Dobrý den,

   každé jednání v bance je v těchto případech individuální. Určitě neplatí, že existuje jen jedna banka, kam má smysl podobné případy směrovat. Navíc je poměrně zásadní, že takového klienta do banky přivedu já a bude spadat do mého portfolia. Známý se mi klidně může ozvat, ať mi pošle detaily svojí insolvence, zkusím pomoci.

   Mějte hezký den Miroslav Lebl

  1. Dobrý den Michale,
   v těchto případech ji neměřím, nemělo by to ani smysl. Odhaduji, že u klientů, kde si novou šanci „zaslouží“ je to tak 50:50. Bohužel výsledek by kazila skupina, která do insolvence šla z nezodpovědných důvodů, nebo řešení situace insolvencí nemělo úplný smysl, probíhala v nejnutnějším rozsahu apod.
   Mějte hezký den Miroslav Lebl

  1. Dobrý den Veroniko,
   psal jsem Vám odpověď, takže mi napište detaily.
   Díky a hezký den
   Miroslav Lebl

 15. Dobrý denje mi 51 a přítelkyni 42 v říjnu budu mít po insolvenci . přítelkyně čistý registry .mé příjmi budou kolem 35000kč(smlouva státní sektor na neurčito ) přítelkyně příjem 29000kc ta samá smlouva plus dvě 15 děti.myslite že i v tomto případě je možné dosáhnout na hypotéku na 15 let cca 1.5 mil.o kterou by žádála ona a já děkuji za odpověď

  1. Dobrý den Mirku,
   řešení financování myslím najdeme. Máte velmi slušné příjmy a požadavek na relativně malý úvěr. Zda konkrétně Vás do toho zapojíme, to je otázkou jak nám budou pohlížet na Vaší insolvenci.
   Mějte hezký den Miroslav Lebl

 16. Dobrý den,

  chtěl jsem se zeptat jsem 2 roky po insolvenci kde jsem byl v insolvenci asi rok a půl ( splatil jsem 100% ) dluhu. Dostali jsme pozemek s přítelkyní od rodičů. A budeme stavět. Na hrubou stavbu máme našetřeno kolem 1 000 000. A pak budu chtít během příštího roku půjčit na dostavbu domu. Ted nevím zda to má smysl. Abych pak neskončil na hrubé stavbě s tím že nebudu mít na dostavbu. Můj průměrný plat je momentálně 60 000 hrubého a přítelkyně na mateřské dovolené. V insolvenci jsem skončil kvůli mladistvé nerozvážnosti. Tak jestli tam bude nějaká možnost na hypotéku nebo ne…? Nebo ještě počkat 3 roky .. četl jsem že po 5 letech by se měli vymazat záznamy. A že pak půjčit si nebude problém ( asi ). Děkuji za odpověd Kostroun Martin

  1. Dobrý den Martine,
   výchozí situaci máte dle vašeho popisu velmi dobrou. Vlastnictví pozemku a nemalý podíl hotovosti, spolu se 100% doplacením dluhů v krátkém čase, jsou dobrými předpoklady pro kladné vyřízení. Doporučil bych financování řešit před zahájením stavby, aby právě nenastala situace, ze které máte obavy. Při otimální variantě tedy necháme schválit hypotéku a pak se teprve pustíte do stavby. V horší variantě budeme se žádostí neúspěšní a bude potřeba vyčkat zmíněné 3 roky. Pak budou záznamy o insolvenci vymazané a nebudou Vás víceméně ovlivňovat.
   Mějte hezký den Miroslav Lebl

 17. dobry den,ja i pritelkyne jsme oba po insolvenci.ja mam zhruba tri roky po skonceni,pritelkyne prave skoncila.chteli by jsme jit do vlastiho maleho,skromneho domecku.momentalne jsme v pronajatem bytu.jakou mame nyni sanci k tomuto nasemu snu?Dekuji za odpoved.

  1. Dobrý den Petře,
   to samozřejmě záleží na řadě faktorů. Jak jste k insolvenci došli, jak probíhala, jak byla ukončena. Jakou máte představu o novém financování atd. Zvláště v podobných případech je posuzování velmi individuální, takže nelze tak jednoduše odpovědět. Má smysl to zkusit, nejhorší možná varianta, která může vzniknout je odložit záměr ještě o nějaký čas.
   Mějte hezký den Miroslav Lebl

 18. Dobrý den pane Lebl, ukončil jsem insolvenci, s přítelkyní se chceme vzít, ale ona by si pak ráda vzala hypotéku. Jak se vyvarovat tomu, aby mne v tom v případě, že již budeme manželé, brali v potaz, a ona tak neměla šanci? Předmanželská smlouva? Ale o čem? Vždyť už teoreticky nemám dluhy. Jak to tedy udělat?

  1. Dobrý den Vlastimile,
   v těchto případech je vhodné si zúžit SJM. Dle toho pak všechen majetek i závazky pak můžete nabývat samostatně. Vaše minulost tak nebude případné schvalování ovlivňovat. Nevýhodou posuzování však v takovém případě budou vyšší nároky na životní minimum.
   Mějte hezký den Miroslav Lebl

 19. Dobrý den, mám prosbu. Jsem čerstvě po insolvenci, splácení probíhalo řádně a včas.
  Chtěl bych koupit dům za milion. Jsem OSVČ a příjem okolo 40000. Byla by možnost nějakého financování? Děkuji za odpověď. Mrlina

  1. Dobrý den Michale,
   odpovídal jsem zde na podobný dotaz zde již několikrát.
   Záleží na řadě faktorů. Jak jste se do oddlužení dostali, jak probíhalo a jak bylo ukončeno. Jakou máte představu o novém financování atd. Zvláště v podobných případech je posuzování velmi individuální, takže nelze tak jednoduše odpovědět.
   Má smysl to zkusit, nejhorší možná varianta, která může vzniknout je odložit záměr ještě o nějaký čas.

   Mějte hezký den Miroslav Lebl

   1. Dobrý den, děkuji za odpověď. Je možné na Vás dostat email? Rád bych s Vámi prošel možnosti a napsal informace, které Vás budou zajímat. michalmrlina@seznam.cz
    Děkuji a přeji hezký den.
    M.

 20. Dobrý den, velice pěkné stránky plné informací.

  Máte tu plno dotazů a i já bych se ráda přidala s dotazem. Je mi 26 let, pracující se smlouvou na dobu neurčitou, nikdy v registrech s příjmem cca 17500,- čistého, přes půl roku si platím stavební spoření u ČMSS v hodnotě 1000,-. Měla jsem vypočítáno před 6 měsíci, že s úvěrem ze stavebního spoření bych mohla dosáhnout na hypotéku do výše 1,2 mil. Byt tenkrát nevyšel a nyní bych se ráda zajímala o byt v hodnotě 1,6 mil., bohužel na to můj plat nestačí a hotovost co mám našetřenou bych ráda použila na odhadce, provizi RK a 4%daň. Přišlo také zpřísnění podmínek pro získání hypotéky a nemůžu nikde dohledat, jestli by mi mohl otec ( 52let) ručit na hypotéku, nebo na úvěr ze stavebního spoření. Otec 11/2017 ukončil splacení insolvence. Nyní nemá žádný úvěr, má nemovitost, ale vzhledem že tam má věcné břemeno dožití babičky, tak není možné ručení nemovitostí. Pouze v loňském roce mu byla 2x provedena srážka ze mzdy od celní správy (profesionální řidič a pokuta z roku 2010, 2013).

  Děkuji velice za případnou odpověď.
  Pěkný den JK

  1. Dobrý den,
   předně je potřeba říci, že by otec nebyl ručitelem. Při nedostatečných příjmech by jeho zapojení bylo formou spolužadatele, tak aby Vám vycházelo bonitní ohodnocení.
   Zda nám banka pak povolí otce jako spolužadatel těžko vyhodnotit, záleží jak se do oddlužení dostal, jak jej splácel a jak bylo uzavřeno. Bohužel předem to predikovat přesně nejde, záleží na řadě faktorů.
   Co by jistě celému záměru prospělo je možnost dozajistit zmíněným bytem. Pomůže to nejenom v pohledu banky na obchod (významně větší záruka než je potřeba), ale i v řešení celého financování (můžete mít jen jednu hypotéku, není potřeba kombinovat s hotovostí či dalším úvěrem).
   Překážkou je však jak píšete věcné břemeno dožití. Zkuste se s babičkou domluvit a věcné břemeno vymazat. Pak významně zvýšíte šanci na úspěšné financování.
   Srážky za pokuty Vás ovlivňovat nebudou.

   Mějte hezký den Miroslav Lebl

  2. Dobrý den po jak dlouhé době po insolvenci si mužem vzít hypotéku a jestli musíme mít nějaké peníze nasporene

   1. Dobrý den,
    standardně po 5-ti letech, kdy bude vymazán záznam v insolvenčním rejstříku. Jsou však případy, kdy se nové financování může realizovat dříve. Naspořené prostředky jsou logicky velkou výhodou, významně zlepší pohled na Vás jako klienta. Mějte hezký den Miroslav Lebl

 21. Dobrý den,
  chtěl bych se pouze zeptat, zda-li je nějaká možnost získat hypotecni úvěr po dřívějším doplaceni 100% insolvence? Ukončenou ji máme již něco málo přes dva roky. Máme šanci, aby nám někdo pomohl hypotéku získat nebo alespoň poradil jak se co nejrychleji dostat z registru? Dekuji za odpověď.
  V.

  1. Dobrý den,
   z registru bude výmaz proveden automaticky, to nijak neurychlíte. Jestliže od ukončení insolvence uplynul nějaký čas, doplatili jste ji celou, má jistě smysl zkusit novou hypotéku řešit. Klidně mi napište jaký máte záměr, napište mi více o Vaší insolvenci, zkusíme připravit nějaké řešení.
   Mějte hezký den Miroslav Lebl

 22. Dobrý den,
  Rada bych se zeptala zda je nějakým způsobem možné získat hypotéku ve výši 750 000,-. Hypotéku by jsme potřebovaly na vyplacení pozůstalosti (300 000,-) splacení úvěru (290 000,-) a koupí nového auta. Ve vlastnictví máme s manzelem byt o hodnotě 1 100 000,- který by se dal použít jako zástava. Problém ovšem je, že manžel je 1,5roku po řádném doplacení insilvence ve výši 100%. V žádném jiném rejstříku vedený není, jen v tom insolvencnim. Celkový příjem domácnosti činní 57 000,-. Já jsem momentálně na mateřské dovolené.

  Moc děkuji za odpověď

  S pozdravem
  Berky Kateřina

  1. Dobrý den Kateřino,
   jako v předešlé odpovědi. Uplynul již nějaký čas a dluh byl doplacený celý, takže to smysl má. Bude v tomto případě jistě komplikací, že máte pouze jeden příjem (rodičovský příspěvěk nám moc nepomůže), zvážil bych pro posílení návrhu zapojení spolužadatele – ani ne kvuli bonitě, spíše kvuli jistotě neopakování nesplácení závazků. Klidně mi napište více podrobností o insolvenci, zkusím připravit nějaký návrh.
   Mějte hezký den Miroslav Lebl

 23. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat na hypotéku. Máme s manželem insolvenci která nám v září končí.Bydlime v RD ze kterého musíme vyplatit dva sourozence celkem 1,2mil dům má odhadní cenu 2,5mil kde by jsme ručili nemovitosti.Insolvenci platíme v pořádku bez problému.Je možnost po skončení dostat vůbec nějakou děkuji moc za odpověď.

  1. Dobrý den paní Paráková,
   záleží jak jste se do insolvence dostali, jak probíhá a jak bude ukončena. Vyloučeno nové financování není, je to však logicky v podobných případech velmi, velmi individuální.
   Mějte hezký den Miroslav Lebl

 24. Dobrý den,
  je mi 36 let, jsem v insolvenci a ještě 4 roky budu, mám nastavené splátky na 7000,- měsíčně s tím, že soud uznal, že do finančních problémů jsem se nedostala vlastní vinou. Mám stále zaměstnání a čistý příjem 16000,- (s odečtenou splátkou za insolv.),po skončení insolv. budu mít čistý příjem cca 23-24 000,- , manžel(40 let) má průměrný čistý příjem 34000,- a též stálou práci, žádný záznam v registrech. O vlastním bydlení uvažujeme právě po skončení mé insolvence, kdy bude náš společný příjem činit cca 57 000,- . Je možné v naší situaci zažádat v bance o nějakou výjimku? Rádi bychom dům i s pozemkem do cca 4 500 000,- Moc děkuji. Jana

  1. Dobrý den Jano,
   po ukončení insolvence budete mít ještě 5 let záznam v insolvenčním resjtříku, tedy standardně bez šance si hypotéku vzít. Nicméně na výjimku je šance hypotéku získat – posouzení je však velmi velmi individuální – záleží proč insolvence nastala, jak probíhala, jak byla ukončena. V neposlední řadě je pak důležité nové financování, resp. Vaše požadavky na financování a možnosti jaké budete moci nabídnout bance.
   Mějte hezký den Miroslav Lebl

 25. dobry den,jsem 3 roky po insolvenci,insolvenci jsem splatit dříve,myslel jsem že s rejtříku maže po 5 letech chtel bych si vzit hypoteku,ale nevím zda mi ji nekdo da.

  1. Dobrý den Josefe,
   na výjimku možná ano, záleží proč jste se do insolvence dostal, jak probíhala a jak byla ukončena. Také bude záležet no představě o novém financování a možnostech co bance nabídnete – všeobecně platí, že pro výborného klienta je šance uspět.
   Mějte hezký den Miroslav Lebl

 26. Dobrý den pane Lebl,
  chtěla bych se Vás zeptat ohledně mého manžela. Je 3 roky po ukončení insolvence, zaplaceno 100%. Doplatili jsme ji my po 3 letetech. Chtěli by jsme si vzít půjčku na byt a ikdyz bych o ni požádala jen já, tak nemám dost velký plat, aby mi ji dali. Tudíž budou počítat i manžela. Myslíte že bude velký problém, když byl v té insolvenci? Moc dekuji

  1. Dobrý den Eliško,
   standardně ano, museli byste čekat až uplyne 5 let po ukončení insolvence. Nicméně jetsliže vy jste ji postižená nebyla, manžel ji zaplatil na 100% pak se domnívám je rozumná šance to zkusit. Připravte se na to, že jednoduché to nebude, ale beznadějně to nevidím. Zkuste to … (můžeme zkusit spolu budete-li chtít). Mějte hezký den Miroslav Lebl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *