Exekuce

Záznam o exekuci není tím nejlepším co si sebou do banky můžete přinést. Ale i se záznamy o exekuci je financováni možné. Pokud dostanu takového klienta do svých rukou mám dvě otázky:

Jsou exekuce zaplacené ?
Od koho to exekuce byly ?

Aktivní exekuce

Nezaplacená exekuce a hypotéka se nemají rádi. Ať by banka financovala cokoliv. Nákup pozemku či financování domu exekuce by byla průšvih. Kdo má aktivní nezaplacenou exekuci jakýkoliv jeho majetek je exekucí ohrožený, tedy i majetek pořízený z hypotéky.

Jednoduše pokud máte aktivní nezaplacené exekuce na hypotéku nemyslete. V Ekonomkách můžete použít program Chytrý nájem či Pomocná ruka. Já pak každému radím své exekuce si nejprve zaplatit. A až následně řešit dům.

Zaplacená exekuce

Výrazně lepší situaci mám pokud klient přichází z již zaplacenou exekucí. Kterému je překážka záznam v registru. Tady se již dá pracovat.

O postupu rozhoduje otázka za kým to byly exekuce ?

Pokud to jsou exekuce méně podstatné, tedy dopravní podnik, telefony, různé pojistky, zdravotní a sociální pojištění, pak se mi obvykle podaří obměkčit schvalovatele a schválit hypotéku v šedé zóně. Tedy obvykle za mírně vyšší úrok a se zárukou Ekonomek.

Pokud byly bývalé exekuce vážné, tedy od bank pak není reálné získat úvěr dříve nežli po vymazání negativního záznamu výpisu z registrů. Tedy obvykle 4 roky. Tady se pak nabízí dobrá možnost programem Pomocná ruka, kde postavíme klientovi dům, kde on 4 roky platí nájem. Po této době a po vymazání registrů vyřizuji standardní hypotéku a dům z programu Pomocná ruka převádím na klienta v nějakém běžném programu financování.

Věta na závěr
Pokud máte exekuce aktivní, tak je nejprve zaplaťte a pak řešte bydlení. Pokud máte exekuce zaplacené cesta existuje.

Související příspěvky...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *